Ako vybrať najlepší odkvapový systém pre Váš domov

MD PR06 01.png

Aby bol odkvapový systém dlhodobo funkčný, musí byť technologicky, ale aj materiálovo na zodpovedajúcej úrovni. Po materiálovej stránke je dôležitá kvalita a hrúbka ocele, ktorá je dôležitým parametrom nielen pre životnosť a funkčnosť systému, ale aj z pohľadu samotnej montáže, pretože najmä časti žľabového systému sú namáhané. V neposlednom rade musí odkvapový systém okrem svojho funkčného významu plniť aj estetickú funkciu. Žľaby, ako aj ďalšie komponenty odkvapového systému sú položené v najnižšom bode strechy, zvodový systém sa zasa umiestňuje na fasády, čím tvorí významný estetický prvok vášho domu.

IStavebnictvo odkvap 1.jpg

 

Odkvap preverený škandinávskym počasím

Dnes odkvapový systém Lindab Rainline spoľahlivo slúži miliónom zákazníkov po celej Európe a je osvedčený a vyskúšaný na strechách v rôznom prostredí, v oblastiach s veľkým množstvom snehu a silnými mrazmi a rovnako tak aj v krajinách, kde je veľmi teplo a veľa dní slnečného svitu. Prvé odkvapy Lindab Rainline uzreli svetlo sveta už v roku 1959, keď pán Lage Lindh založil spoločnosť Lindab v švédskom mestečku Grevie a odkvapový systém bol nosným produktom jeho podnikania. Dlhodobé skúsenosti a úzka spolupráca so špičkovými odborníkmi a koncovými užívateľmi umožňovala neustále vyvíjať nové a lepšie riešenia, vďaka ktorým je dnes odkvapový systém Lindab Rainline lídrom v kvalite a funkčnosti medzi odkvapmi.

 

Materiál s nekompromisnými vlastnosťami

Odkvapový systém Lindab Rainline je vyrobený z prvotriednej švédskej ocele, hrúbky 0,6 mm. Tá je žiarovo pozinkovaná a po pasivácií a základnom nátere chránená povrchovou vrstvou Elite, ktorá patrí medzi prémiové povrchové úpravy. Povrchová úprava Elite má jemne štruktúrovaný povrch a vyniká svojou odolnosťou proti mechanickému poškodeniu, ochrane ocele proti korózii aj UV stabilite a je odolná aj v prostrediach so znečisteným ovzduším. Povrchová úprava je nanesená z oboch strán, čím je materiál dostatočne chránený najmä pred vplyvom korózie aj vo svojej funkčnej (vnútornej) a tiež estetickej (vonkajšej) strane. Garantovaná písomná záruka na tento materiál je 30 rokov, avšak životnosť ďaleko presahuje uvedenú dobu.

MD PR06 07.png

 

10 farebných odtieňov pre jednoduchšiu voľbu

Zladiť odkvap so strechou a fasádou domu, nie je ľahké. Rozumieme detailom a aj preto je v našej ponuke 10 zaujímavých farebných odtieňov odkvapového systému, od metalických až po klasiku. Stačí si vybrať a váš dom ihneď dostane novú tvár.

MD PR06 3.jpg

 

Cena a kvalita dnes môžu ísť ruka v ruke.

Mnoho ľudí sa pri výbere odkvapu riadi hlavne cenou. Je však potrebné si uvedomiť, že rovnako ako pri streche, aj systém odvodnenia by mal byť investíciou na dlhú dobu, ktorá sa vám vráti v čase. Pozerajte preto pri výbere aj na to, či vaše odkvapy nebudú z dôvodu nízkej kvality zakrátko vyžadovať ďalšiu investíciu do údržby, či opravných náterov. Kvalitný výrobcovia odkvapových systémov vám okrem samotných odkvapov z kvalitných materiálov ponúknu aj ďalšie dômyselné komponenty, akými sú napr. zábrany preliatia žľabu, odbočky do súdov či rôzne vetvenia zvodových rúr. Všetky prvky systému by do seba mali perfektne zapadať a vďaka tomu umožniť jeho jednoduché a rýchle zostavenie.

IStavebnictvo odkvap 2.jpg