Lindab logo
Bezplatná infolinka
053 39 13 000
Email
informacie@lindab.com
Fakturačná adresa
Lindab a.s.
Jamník 278, 053 22
IČO
36214604
DIČ
2020035061
IČ DPH
SK2020035061

Prečo strechu Lindab?

Vaša nová strecha nebude len spotrebný tovar, ktorý sa kupuje na pár rokov, ale je to investícia ktorá Vám musí slúžiť desaťročia. Preto musí byť vyrobená nielen z kvalitného materiálu, ale musí byť aj kvalitne namontovaná.

 

Dodatočné opravy a výmeny strešnej krytiny, či niektorých prvkov strešného plášťa sú naozaj finančne náročné, preto tento fakt zvážte už na začiatku investície, aby Vás Vaša strecha nestála dvojnásobok.

Rady nášho strechára

Prečítajte si rady nášho strechárskeho majstra, na ktoré sa oplatí pred výberom strešnej krytiny posvietiť a ktoré by mali byť pre Vás pri výbere Vašej novej strechy smerodajné.

Na streche šetrite s rozumom!

Žiadna časť stavby nie je vystavená silnejším vplyvom počasia ako strecha. Nerobte preto kompromisy v kvalite strechy a nechoďte do neoverených riešení. Možno ušetríte pár desiatok, možno stoviek EUR pri investícii, avšak dodatočné opravy, alebo náklady na výmenu po pár mesiacoch Vás môžu stáť niekoľkonásobne viac. Pozrite sa na výšku rozdielu v cene cez dobu životnosti.

Kvalita ocele a vrstva pozinku - základ pre dlhý život Vašej strechy

Akosť ocele je laicky povedané, hodnota, ktorá uvádza, nakoľko je daný plech pevný a ako dokáže odolávať pri záťaži vetrom či snehom. Spoločnosť Lindab používa na výrobu strešných krytín švédsky oceľový plech konštrukčnej akosti S250GD, čo zaručuje jej dlhodobú pevnosť a stabilitu. Bohužiaľ v dnešnej dobe 90% konkurenčných výrobcov plechových krytín používa plechy ťažnej akosti, ktoré sú „mäkšie“ a tým pádom samozrejme lacnejšie. Kvalitu strešnej krytiny a jej životnosť zohľadňuje aj množstvo zinku naneseného na oceľovom jadre, ktorého úlohou je zabrániť vzniku korózie na krytine. V našich klimatických podmienkach norma STN EN 508-1 určuje minimálne 200 g/m2, pričom krytiny Lindab túto hodnotu niekoľkokrát prekračujú (275 g/m2). Čo však často krát dostanete od lacnej konkurencie je sotva 100 g/m2 , ale nájdu sa aj takí, ktorí sa touto dôležitou vrstvou plechu vôbec nezaoberajú.

Aký vplyv má výška a tvar profilu na pevnosť krytiny

Výška vlny profilu je tiež dôležitým aspektom výrobku, pretože výrazne ovplyvňuje tuhosť a pevnosť strešnej krytiny pri záťaži (vietor, sneh). Čím vyššia vlna, tým je profil pevnejší, krytina sa neprehýba, čo uľahčuje montáž ako aj pohyb po nej. Vysoká presnosť a tvar zámkov na plechovej strešnej krytine zabraňuje zatekaniu, prípadne vniknutiu vody do strešného plášťa. Všetky veľkoformátové krytiny Lindab sú navyše vybavené poistnými kapilárnymi drážkami, ktoré vniknutiu vody cez bočné zámky zabraňujú.

Užitočná verzus celková plocha krytiny

Pri porovnávaní cenovej ponuky spoločnosti Lindab s konkurenčnými cenovými ponukami sa presvedčte, či je uvádzaná cena za užitočnú kryciu alebo za celkovú plochu. Pri celkovej ploche Vám totiž konkurencia napočíta väčšie množstvo krytiny, avšak cena za 1 m2 bude opticky nižšia približne o 8 až 10 %. Tento rozdiel však budete mať pripočítaný v množstve krytiny, takže v konečnom dôsledku zaplatíte viac a pritom si to ani neuvedomíte. Pri krytinách Lindab neplatíte za prekrytia jednotlivých strešných profilov.

Aká je pravda o záruke a riešenie reklamácií?

Predtým ako si objednáte krytinu, prečítajte si záručný list od výrobcu, pre ktorého výrobky sa rozhodujete. Na trhu sa čoraz častejšie objavujú lacné dovážané plechové krytiny za tak nízku cenu, ktorej priamo zodpovedá aj dĺžka poskytovanej záruky. Títo výrobcovia Vám poskytnú napr. 10 ročnú záruku, ale len na perforáciu plechu, čo je jednoducho povedané diera. Ďalšou podmienkou je napríklad, že miera poškodenia plechu pre začatie reklamačného konania musí byť minimálne 5%, čo znamená, že pri streche veľkosti 100m2 musíte mať dieru o veľkosti 5m2 aby ste mohli svoju strechu reklamovať. Otázkou je prečo na tak kvalitné „nemiecke blachy“ poskytujú záruky len na perforáciu, teda dieru v krytine?

 

Lindab poskytuje skutočne korektnú záruku na svoje výrobky v trvaní 15 až 30 rokov v závislosti od povrchovej úpravy, s tým že záruka sa vzťahuje na výrobné chyby, koróziu materiálu, olupovanie povrchovej úpravy, prípadne abnormálne zmeny farebného odtieňa.

Čo má obsahovať kompletná cenová ponuka?

Aby bol strešný systém naozaj funkčný, musí byť kompletný. Preto my v Lindabe vám spracujeme cenové ponuky tak, aby ste pri realizácii strechy nemuseli dodatočne dokupovať potrebné prvky ako sú napr. vetracie alebo klampiarske prvky, skrutky, tesnenia, fólie, ktoré Vám z taktických dôvodov neboli napočítané a strešný plášť bez nich nebude funkčný. . Chýbajúce prvky, alebo časť krytiny buďte musieť tak či tak dokúpiť, avšak bude Vás to stať peniaze, čas a starosti navyše. Preto Vás chceme poprosiť: Pri porovnávaní našej cenovej ponuky s konkurenciou, porovnávajte porovnateľné. Garantujeme, že konečné rozdiely v cene budú takto minimálne, prípadne žiadne.

Naozaj zvládne montáž strešnej krytiny každý?

Zvládne ! Otázkou je či bude aj funkčná .Aj keď sa na prvý pohľad zdá, že montáž plechovej krytiny je jednoduchá záležitosť, opak je pravdou. Neodborná montáž plechovej strešnej krytiny má za následok skrátenie jej životnosti a funkčnosti a može spôsobiť ďalšie materiálne škody. Keďže nám v Lindabe záleží na kvalite Vášho bývania, ročne preškoľujeme viac ako 600 montážnikov, ktorí od nás obdržia certifikát o preškolení na montáž strešných krytín Lindab. Presvedčte sa, že Vašu novú strechu bude montovať certifikovaná montážna skupina, aby to nedopadlo tak ako vidíte na obrázkoch.

Čo vám ponúkame MY?

Pevná švédska konštrukčná oceľ

Hrúbka plechu 0,5 mm s vrstvou pozinku 275 g/m2

Systém kvalitných povrchových úprav

Komplexná záruka 15-30 rokov

Kompletný strešný systém s príslušenstvom

Odkvapový systém svetovej triedy

Doprava nad 100 m2 zdarma, výkladka vozidlom s hydraulickou rukou

Žiadne skryté poplatky (za palety, balenie)

Čo ponúka lacná konkurencia?

Mäkké tvárne ocele s nízkou pevnosťou

Hrúbka plechu aj pod0,4 mm s vrstvou pozinku od 0 do 100 g/m2

Nekvalitné povrchové úpravy s menšou hrúbkou nánosu farby

Záruka len na perforáciu (dieru) v krytine

Nekompletný strešný systém; dodatočné náklady

Skryté poplatky za prepravné palety prípadne balenie (dozviete sa až po objednaní)

Ručná vykládka krytiny

Nekompletné cenové ponuky

Prečo?

Prečítajte si rady nášho strechárskeho majstra, na ktoré sa oplatí pred výberom strešnej krytiny posvietiť a ktoré by mali byť pre Vás pri výbere Vašej novej strechy smerodajné.

Prečo?

Dodatočné opravy a výmeny strešnej krytiny, či niektorých prvkov strešného plášťa sú naozaj finančne náročné, preto tento fakt zvážte už na začiatku investície, aby Vás Vaša strecha nestála dvojnásobok.

Prečo?

Vaša nová strecha nebude len spotrebný tovar, ktorý sa kupuje na pár rokov, ale je to investícia ktorá Vám musí slúžiť desaťročia. Preto musí byť vyrobená nielen z kvalitného materiálu, ale musí byť aj kvalitne namontovaná.