Lindab logo
Bezplatná infolinka
053 39 13 000
Email
informacie@lindab.com
Fakturačná adresa
Lindab a.s.
Jamník 278, 053 22
IČO
36214604
DIČ
2020035061
IČ DPH
SK2020035061

Solar novy

Lindab SolarRoof

Strešná krytina

ktorá vyrába elektrinu…

 

Lindab SolarRoof

Strecha s elegantným a moderným vzhľadom, ktorá vyrába “zelenú” elektrinu.

Lindab SolarRoof je jedinečné riešenie pre tých, ktorí chcú kvalitnú a esteticky príjemnú strechu, ktorá zároveň dodáva vášmu domu energiu zo slnka. Využitím tohto riešenia ušetríte materiál, čas montáže a v neposlednom rade financie. Riešenie Lindab SolarRoof obsahuje strešnú krytinu s integrovaným fotovoltaickým panelom.

Hrúbka panelu len 3 mm

Panel integrovaný do krytiny

Perfektný výkon 204Wp/3m

Účinnosť panela 19%

Záruka 10 rokov

Nová generácia 2.0 = dvojnásobný výkon

Inovatívny integrovaný fotovoltaický systém Lindab SolarRoof 2.0 je odpoveďou na rastúci dopyt po zelenej energii. Týmto integrovaným riešením vytvárame esteticky a vizuálne atraktívnu strechu s rovnakým výkonom ako pri „ťažkých“ FTV paneloch s montážnou konštrukciou a viditeľnou kabelážou. Výkon oproti pôvodnej verzii je až o 100% väčší…

Až 10 krát ľahší ako bežné FTV panely

Výkonný fotovoltaický panel v hrúbke len 3mm je integrovaný priamo do strešnej krytiny Lindab Click SRP alebo Lindab Seamline, čo znamená úplnú absenciu neestetických hliníkových konštrukcií, kotvení či prestupov cez strešnú krytinu. Pri tomto riešení nie je potrebný dodatočný statický posudok, pretože panel Lindab SolarRoof je až 10 krát ľahší ako štandardne FTV panely na trhu. Navyše sa nemusíte obávať podfúknutia panelov pri silných vetroch.

Šetrí čas a náklady spojené s inštaláciou

Integráciou panela Lindab SolarRoof do strešnej krytiny odpadá montáž panelov na streche vášho domu čím sa šetrí čas a náklady spojené s inštaláciou. Zapojenie jednotlivých panelov je realizované pod hrebeňom strechy, čím je kabeláž úplne ukrytá, ale zároveň dostupná v prípade poruchy alebo servisu. To znamená, že okrem samotnej elektroinštalácie, ktorú musí vykonať odborne elektrikár, neexistujú žiadne ďalšie náklady spojené s montážou.

Investícia, ktorá sa vráti

S investíciou do Lindab Solar Roof 2.0 získate riešenie šité na mieru, navrhnuté presne pre Váš projekt strechy. Spočítame množstvá a celkový výkon vašej FTV strechy na základe polohy domu, natočenia stavby na svetové strany a spotrieb elektriny, tak aby ste sa vyhli zbytočnému plytvaniu a získali z tejto investície čo najlepšiu návratnosť.

Neuveriteľný výkon

Účinosť fotovoltaického panela Lindab SolarRoof je až 19%, čo je na úrovni štandardných „ťažkých“ fotovoltaických panelov.

 

Výkon na 2 metrovom solárnom panely je 136Wp

Výkon na 3 metrovom solárnom panely je 204Wp

 

Napríklad bežná pultová strechy s rozmermi 6 x 15 metrov dokáže vygenerovať výkon až 6,1 kWp. V prípade sedlovej strechy a vhodného umiestnenia stavby dokážete zo strechy získať viac ako 12 k