Lindab logo
Bezplatná infolinka
053 39 13 000
Email
informacie@lindab.com
Fakturačná adresa
Lindab a.s.
Jamník 278, 053 22
IČO
36214604
DIČ
2020035061
IČ DPH
SK2020035061

Prinášame zdravý vzduch pod vašu strechu…

Prinášame zdravý vzduch pod vašu strechu…

Čerstvý vzduch je veľmi dôležitý prvok pre naše zdravie. Zabezpečuje pocit pohody, dobrý spánok, vysokú schopnosť koncentrácie a výkonnosti. Pri nesprávnom vetraní, zostáva vlhkosť, CO2 alebo iné nečistoty zo vzduchu v miestnosti a môžu spôsobovať osobám v danom priestore zdravotné problémy alebo škody na majetku (plesne a pod.) 

Jednou z podmienok dosiahnutia energetickej triedy A v budovách je práve vysoká úroveň vzduchotesnosti budovy. V súčasnosti sa pri stavbe domov využívajú špičkové materiály, okná s trojsklom a rovnako zateplenie, ktoré majú vynikajúce izolačné vlastnosti. Súčasne by sa však mala zvyšovať aj nutnosť vetrania v týchto stavbách. Pri nedostatočnom vetraní je koncentrácia CO2 v obytných priestoroch vyššia, čo môže spôsobovať bolesti hlavy, ospalosť a podobné zdravotné ťažkosti. Neriadením vetraním však vypúšťame väčšinu zahriateho vzduchu von z obytných priestorov a spotreba energie nám tým pádom stúpa.

Dokonalá tesnosť stavby sa stáva štandardom a preto je nevyhnutné zabezpečiť riadené vetranie vzduchu prostredníctvom rekuperácií.

 

Čo znamená rekuperácia vzduchu a aké má výhody?

 Pri klasickom otvorení okna v zime je teplý vzduch nenávratne vypustený von z miestnosti a prichádza čerstvý chladný vzduch, ktorý je potrebné znova ohriať a tým teda aj minúť finančné zdroje na energiu.

Pri vetraní prostredníctvom rekuperácie prechádza teplý vzduch cez tepelný výmenník. Počas tejto riadenej cesty teplého vzduchu von z miestnosti stihne teplý vzduch väčšinu tepla odovzdať a predhriať čerstvý chladný vzduch  na teplotu, ktorá je veľmi blízka interiérovej teplote. Čerstvý vzduch teda nepotrebujeme znova naplno ohrievať a míňať zbytočne prostriedky na energie.

Pre našich zákazníkov, ktorí plánujú alebo už realizovali kúpu strešnej krytiny Lindab prinášame mimoriadne zľavy na rekuperačný systém.

Lindab_rekuperacia

Stačí ak si zakúpite akúkoľvek strešnú krytinu Lindab v min. množstve 100 m2, pošlete nám oskenovanú faktúru za vašu strechu od nášho obchodného partnera, cez ktorého ste strechu zakúpili na adresu info@rekuperacie.eu. V prípade, že strecha nebola ešte dodaná pošlite nám potvrdenú objednávku, alebo doklad o zakúpení. Rovnako nám pošlite pôdorys Vášho domu s popisom miestností a vašimi kontaktnými údajmi na tú istú adresu. Použiť môžete online formulár TU…

Po overení správnosti vás budeme kontaktovať s ponukou na vybraného zariadenia za mimoriadnu cenu.

◙ Akciový leták