Lindab logo
Bezplatná infolinka
053 39 13 000
Email
informacie@lindab.com
Fakturačná adresa
Lindab a.s.
Jamník 278, 053 22
IČO
36214604
DIČ
2020035061
IČ DPH
SK2020035061

Už 60 rokov zjednodušujeme výstavbu

Už 60 rokov zjednodušujeme výstavbu

 

6. februára 1959 Lage Lindh a Valter Persson založili spoločnosť AB Lidhults Plåtindustri v meste Gravie v severozápadnej časti Švédska. Spoločnosť Lidhults dostane po desiatich rokoch nový názov, ktorý všetci dobre poznáme Lindab AB. Poďte sa s nami spoločne pozrieť na jej  vývoj…

 

 

1956

Spoločnosť bola založená v jeden slnečný februárový deň v meste Grevie v roku 1959. Prvými výrobkami boli hliníkové laty pre eternitové dosky a okenné parapetné dosky.

 

1.png

 

1962

V tomto období sa je na vzostupe sériová výroba žľabov a potrubí, ktorá si vyžaduje aj nárast počtu zamestnancov.  S nárastom dopytu prichádza aj potreba väčších  priestorov a vytvárajú sa prvé plány veľkej fabriky.

 

2.png

 

1964

Otvorenie novej továrne v Ängelholmsvägen na polostrove Bjäre a zahájenie výroby žľabov. Spoločnosť Lidhults sa stala jediným dodávateľom vo Švédsku, ktorý môže ponúknuť kompletný odvodňovací systém pre strechy.

 

3.png

 

1965

Pribudla nová obchodná oblasť, Ventilácie zameraná na výrobu potrubných systémov.

 

4.png

 

1969

AB Lidhults Plåtindustri sa premenuje na Lindab, and Lage Lindh sa stáva jediným vlastníkom spoločnosti. Spoločnosť sa následne stala najväčším Škandinávskym výrobcom v oblasti plechov.

 

5.png

1974

Výroba strešných krytín a odkvapového systému a presúva do mesta Förslöv, 7 km južne od mesta Gravie. Švédska spoločnosť Svenska Fläktfabriken uviedla do prevádzky ventilačný systém potrubia s gumeným tesnením a Lindab okamžite iniciuje svoj vlastný  výskum v tejto oblasti.

 

6.png

 

1975

V Dánskom meste Haderslev sa buduje nová továreň zameraná na ventilácie, zároveň čo továrne v Grevie a Förslöv sa ďalej rozširujú. Už v tomto období sa začal upravovať potrubný systém podľa normy Eurovent.

 

7.png

 

1976

Bol vyvinutý potrubný systém s gumovým tesnaním Lindab Safe a ďalších 2000 ventilačných prvkov s certifikátom Eurovent. Lindab rozširuje svoje pôsobenie a otvárajú sa nové pobočky v Nemecku a Nórsku.

 

8.png

 

1986

Kruhové potrubie  sa stalo najpredávanejším produktom spoločnosti Lindab. Pobočky v Dánsku sa rozširujú, aby vedeli naplniť dopyt na trhu.

 

10.png

 

1988

Predaj spoločnosti Lindab prevyšuje obraty konkurencie. Otvára sa centrálny nákup a centrum ocele Lindab Steel a rovnako otvorenie najmodernejšej lisovne v Grevie.

 

11.png

 

1990

V strednej a východnej Európe sa začne vo veľkej miere investovať do strešných a fasádnych systémov a Lindab otvára nová prevádzku v Maďarsku so zameraním na výrobu strešných krytín a opláštení.

 

60.png

 

1994

Lindab začína rozširovať svoje pôsobenie vo východnej Európe. Za posledné roky vytvoril pobočky v Rumunsku, Poľsku, Českej republike a Spojených štátoch založil dcérsku spoločnosť. Obchodné oblasti zamerané na strešný systém a fasádny systém vytvorili spoločný segment Profile.

 

13.png

 

1997

Lindab má zastúpenie v 18 krajinách. Pre oblasti a Profil a ventilácie je spustená IT podpora.

 

14.png

 

2004

Predaj produktov vo východnej Európe  prevyšuje konkurenciu a Lindab Rainline sa stáva lídrom na trhu v severskej oblasti, ako aj vo východnej Európe.

 

16.png

 

2006

Podiely spoločnosti Lindab sa dostali na burzu v Štokholme a spoločnosť prichádza s novým sloganom Simplify constuction. („zjednodušujeme výstavbu“). Produkty spoločnosti sú k dispozícii v 1700 obchodných predajniach.

 

17.png

 

2007

Lindab Safe Click je uvedený na trh na veľtrhu ISH v Nemecku. Otvorenie novej pobočky v Rusku zameranej na ventilácie. Lindab odkúpil spoločnosť Arvent Holdings, ktorá dáva spoločnosti Lindab vedúcu pozíciu na Írskom trhu.

 

18.png

 

2008

V októbri 2008 spoločnosť Lindab odkúpila na Slovensku spoločnosť ROVA-SK, a.s, ktorá bola trhovým lídrom  vo výrobe a dodávke strešných a stenových systémov. Cieľom akvizície firmy a spoločným záujmom obidvoch spoločnosti bol vznik silnej skupiny na trhoch strednej a východnej Európy (CEE), ponúknuť pestrú škálu výrobkov, cenovo dostupné strešné a trapézové systémy a produkty značky LINDAB a ROVA, tým skvalitniť naše služby a zároveň ponúknuť komfort zákazníkom.

 

rova L1.png

 

2012

Spoločnosť Lindab získava väčšinu výrobnej a predajnej organizácie spoločnosti Plannja. V tomto roku Lindab posilnil svoje pôsobenie na Poľskom trhu a získal Centrum klinu.

 

20.png

 

2015

Spoločnosť Lindab kúpila taliansku spoločnosť MP3, ktorá je výrobcom požiarnych klapiek a distribučných elementov. Zároveň spoločnosť Lindab kúpila aj IMP Klima v Slovinsku zameranú na výrobu vzduchotechnických jednotiek, čo umožňuje spoločnosti Lindab ponúkať kompletné vzduchotechnické systémy.

 

21.png

 

2016

Produkt UltraLink je uvedený a ocenený vo veľmi krátkom období. Získal ocenenie Great Indoor Climate Gala za svoje revolučnú metodológiu.

 

22.png

 

2019

Lindab oslavuje svoje 60 narodeniny spolu so svojimi zamestnancami, partnermi a zákazníkmi. Ďakujeme

 

24.png