Lindab logo
Bezplatná infolinka
053 39 13 000
Email
informacie@lindab.com
Fakturačná adresa
Lindab a.s.
Jamník 278, 053 22
IČO
36214604
DIČ
2020035061
IČ DPH
SK2020035061

Drevostavba s Lindab Strešným systémom

Drevostavba s Lindab Strešným systémom

Keď sa deti osamostatnili a odišli z domova, ich rodičia sa rozhodli splniť si sen o novom bývaní uprostred prírody. Ich predstavám najlepšie vyhovela nízkoenergetická poschodová drevostavba. Na sedlovú strechu použili krytinu Lindab SRP Click doplnenú o protisnehové zábrany Lindab Safety a odkvapový systém Lindab Rainline. Realizácia v Kytíne na Brdoch je skvelou inšpiráciou ako zosúladiť dom z dreva a strešnú krytinu z prvotriednej švédskej ocele, aby bol výsledok estetický aj funkčný.

Drevostavba úžitkovú plochu viac ako 160 m2. Súčasťou strechy, ktorá je pokrytá krytinou Lindab SRP Click, aj odkvapy Lindab Rainline v tej istej farbe a systém Lindab Safety pre zachytávanie zosúvajúceho snehu. Kombinácia kovu a dreva je dnes častým trendom. Kvalitná plechová strešná krytina sa hodí pre širokú škálu drevostavieb nielen pre rodinné domy, ale napríklad aj pre horské chaty. Hlavným dôvodom je ich nízka hmotnosť: celodrevené konštrukcie sa hodí nezaťažovať vonkajším plášťom strechy, “ hovorí Ing. Bystrík Štofko – technik spoločnosti Lindab a.s.

Krytina ako stavebnica

 

Strešná krytina Lindab SRP Click zvýrazňuje nadčasovosť a štýlovosť celej drevostavby a výborne ladí s celodrevenou fasádou. Ochranná vrstva spolu s oceľovým jadrom dodáva drážkovanej plechovej strešnej krytine odolnosť a pevnosť, atraktívny vzhľad a funkčnosť po dlhé roky. Lindab na ňu poskytuje záruku podľa povrchovej úpravy až 40 rokov.

Montáž strechy postupovala vpred rovnako rýchlo ako výstavba samotnej drevostavby. Oproti tradičným drážkovaným strešným krytinám má totiž Lindab SRP Click veľkú výhodu v tom, že sa s ňou veľmi ľahko pracuje. Dôvody vysvetľuje náš technik: „Krytina sa podobá na stavebnicu. Zatiaľ čo pri klasickej drážkovanej krytiny sú potrebné k zatváraniu drážok  špeciálne stroje, pri Lindab SRP Click postačí základné ručné náradie. Lamely sa iba jednoducho zaklapnú  a predpružená presne profilovaná drážka po uzamknutí vytvorí tesný a bezpečný spoj. Drážka je zámerne dutá, aby sa predišlo prirodzenej kapilarity vody. Labyrintový tvar drážky zabráni kapilarite vody pod krytinou. Lamely sa upevňujú k podkladu skrutkami, ktoré sú bezpečne ukryté pod krytinou. Nie sú tak nijak namáhané poveternostnými vplyvmi a nekazia sa hladké povrchy lamiel. „

 

Lindab Safety: účinná ochrana proti snehu

 

Na drážky krytiny je inštalovaný dvojrúrový záchytný bezpečnostný systém Lindab Safety, ktorý zabráni zosuvu snehu do žľabov a na nižšie položené strechy. „Jednotlivé konzoly sa upevňujú zovretím na drážku, teda nie je potrebné do krytiny vŕtať a vytvárať do budúcnosti rizikové miesta. Upevnenie konzol je dostatočné na zadržanie množstva snehu. Zábrany spoľahlivo ochránia žľaby pred mechanickým poškodením, „dopĺňa Bystrík Štofko.

 

Udržateľná drevostavba pretrvávajúca generácie

 

Do nádhernej zalesnenej krajiny okolo Kytína sa práve drevostavba výborne hodí. Dokonalé zasadenie do okolitej prírody podčiarkuje zazelenanie plochých striech všetkých prístavieb domu (garsónka, garážové státie, záhradný domček) aj ekologická záhrada s jazierkom. Konštrukčný systém domu je založený na konštrukcii z masívnych panelov (základ: platforma zo STEICO nosníkov, nosný systém: lepené drevené panely Novatop Solid s hrúbkou 84 mm). Veľkú pozornosť venovali majitelia domu kvalitnému zatepleniu a rekuperácii. Teplo a vetranie zaisťujú elektrické vykurovacie káble v podlahe, pre ohrev úžitkovej vody slúži tepelné čerpadlo a elektrická vykurovacia patróna. Rekuperačná jednotka Fenix Systemair Save VTR 300 / B L disponuje elektrickým ohrievačom prívodného vzduchu. Radosť obyvateľom domu robia dve terasy, na ktorých trávia veľa času, aj pozorovateľňa s výhľadom na severnej strane domu. Komplexné nízkoenergetické i estetické riešenie nezabúda na žiadny detail a tvorí tak udržateľnú drevostavbu, ktorá pretrvá generácie

 

Ak vás zaujala táto referenčná stavba a máte záujem o viac informácii, neváhajte nás kontaktovať.

Kontakt