Lindab logo
Bezplatná infolinka
053 39 13 000
Email
informacie@lindab.com
Fakturačná adresa
Lindab a.s.
Jamník 278, 053 22
IČO
36214604
DIČ
2020035061
IČ DPH
SK2020035061

Lindab MEGA

Veľkoformátová krytina s

MEGA profiláciou

 

Veľkoformátová krytina

Lindab MEGA

Už názov napovedá, že ide o krytinu s vysokou vlnou, ktorá takmer dokonale kopíruje klasickú škridlu, čím si získala obľubu u tých, ktorí dávajú prednosť klasike na streche. Tento model je kombináciou moderného a estetického štýlu čím strecha pôsobí naozaj exkluzívne.

0,7/0.8 - 6,2 m

min-max. dĺžka krytiny

0.5 mm

hrúbka

350 - 400 mm

dĺžka modulu krytiny

8° / 14° *

sklon / * v prípade priečnych spojov

1080 mm

Užitočná krycia šírka

Mega profilácia

Názov Mega profilácia napovedá, že ide o výrobok s mimoriadnymi vlastnosťami, ktoré ho odlišujú od bežných krytín dostupných na trhu. Hlavným rysom tejto krytiny je jej vysoká vlna, ktorá je nielen praktickým prvkom, ale aj estetickým. Táto vysoká vlna totiž dokáže takmer dokonale napodobniť vzhľad klasických škridiel, ktoré sú symbolom tradičnej architektúry. Vďaka tomu si veľkoformátová krytina s Mega profiláciou rýchlo získala srdcia tých, ktorí majú radi klasický vzhľad svojich striech, ale zároveň nechcú obetovať výhody moderných materiálov. Mega profilácia znamená, že každý detail bol premyslený tak, aby spĺňal najvyššie nároky na kvalitu a estetiku.

Výška a tvar profilu

 

Vďaka výške profilácie vlny 30 mm výrazne ovplyvňuje tuhosť a pevnosť krytiny pri záťaži (vietor, sneh). Aplikovať na strechy ju môžete od sklonu 8°, ak nie sú potrebné priečne spoje. Tento model je kombináciou moderného a estetického štýlu čím strecha pôsobí naozaj exkluzívne. Keď si uvedomíme, že strechy sú neustále vystavené rôznym záťažiam, ako sú silné nárazy vetra alebo ťažký sneh, je jasné, že zvýšená tuhosť a pevnosť sú nevyhnutné pre zabezpečenie dlhodobej integrity a funkčnosti strechy. Profilácia vlny o výške 30 mm tak ponúka významnú ochranu proti týmto vonkajším vplyvom, čím značne prispieva k dlhšej životnosti a bezpečnosti celého objektu.

Záruky, ktoré ponúkame len my

 

Lindab Mega je vyrábaná z kvalitného švédskeho plechu. Tento materiál je vybraný s ohľadom na jeho schopnosť odolávať extrémnym poveternostným podmienkam, vrátane UV žiareniu, korózie a teplotných výkyvov. To zabezpečuje, že Lindab MEGA zostáva spoľahlivým ochrancom vášho domu dlhé roky po svojej inštalácii. Lindab je jediný výrobca strešných krytín na Slovensku, ktorý Vám garantuje, že v prípade chyby povrchovej úpravy, alebo materiálu z ktorého je strešná krytina vyrobená, preplatí všetky náklady spojené s demontážou reklamovanej krytiny, opätovnou montážou a dodávkou novej strešnej krytiny, počas stanovenej záručnej doby. Nadštandardnú záruku si Lindab môže dovoliť poskytovať aj vďaka tomu, že všetky jeho materiály pre plechové krytiny a odkvapový systém prechádzajú náročnými záťažovými testami vo vlastnom výskumnom centre v Švédskom Förslöv a rovnako v testovacej oblasti Kvranvik v zóne Bohus-Malmön s veľmi agresívnym vlhkým prostredím plným soli z neďalekého mora. V poskytovaných zárukách sa rovnako odrážajú dlhoročné skúsenosti Lindabu, ktorý v tomto roku oslavuje 60 rokov od založenia.

Vhodná pre rekonštrukcie a novostavby

Pri rekonštrukciách je často kľúčovým faktorom výber materiálu, ktorý je nielen esteticky príťažlivý, ale zároveň ponúka aj dlhodobú odolnosť a nízke nároky na údržbu. Lindab Mega exceluje v oboch týchto aspektoch. Jeho moderný vzhľad dokáže oživiť staršie budovy a prispieť k ich vizuálnej obnove, zatiaľ čo vysoká odolnosť materiálu zabezpečuje, že krytina si zachová svoje vlastnosti a atraktívny vzhľad počas mnohých rokov. Pre novostavby je Lindab Mega rovnako vynikajúcou voľbou. Jeho univerzálnosť a široká paleta farebných prevedení umožňujú architektom a stavebníkom prispôsobiť vzhľad krytiny konkrétnemu architektonickému štýlu a estetickým preferenciám majiteľa. Okrem toho, vďaka svojej ľahkosti, Lindab Mega nevytvára nadmerné zaťaženie konštrukcie budovy, čo je obzvlášť výhodné pri projektoch, kde je potrebné dbať na minimalizáciu hmotnosti celkovej stavby. Lindab Mega je multifunkčná krytina, ktorá poskytuje ideálne riešenie pre širokú škálu stavebných projektov, od rekonštrukcií až po novostavby.

Výška a tvar profilu

 

Výška vlny profilu je tiež dôležitým aspektom výrobku, pretože výrazne ovplyvňuje tuhosť a pevnosť strešnej krytiny pri záťaži (vietor, sneh). Čím vyššia vlna, tým je profil pevnejší, krytina sa neprehýba, čo uľahčuje montáž, a aj pohyb po nej. Vysoká presnosť a tvar zámkov na plechovej strešnej krytine zabraňuje zatekaniu, prípadne vniknutiu vody do strešného plášťa. Všetky veľkoformátové krytiny Lindab sú navyše vybavené poistnými kapilárnymi drážkami, ktoré vniknutiu vody cez bočné zámky zabraňujú.

 

A čo tak vzorka ZADARMO ?

Výhody Lindab Mega

Sú veľkoformátové krytiny výhodné ?

Veľkoformátové krytiny sú v súčasnosti veľmi obľúbenou voľbou medzi stavebníkmi a klampiarmi, a to z viacerých dôvodov. Ich vlastnosti a benefity sú natoľko lákavé, že ich môžeme s pokojným svedomím zaradiť medzi produkty, ktoré sú nielen cenovo prístupné, ale aj ekonomicky efektívne. Veľkoformátové krytiny sú vyrábané z moderných a trvanlivých materiálov, ktoré majú dlhú životnosť.

Je potrebné spevňovať krov ?

Plechové krytiny, reprezentujúce súčasný trend v oblasti strešných materiálov, prinášajú viaceré výhody, ktoré súvisia s ich nízkou hmotnosťou. Je dôležité si uvedomiť, že tieto krytiny môžu byť až desaťkrát ľahšie v porovnaní s tradičnými betónovými alebo keramickými strešnými krytinami. Tento rozdiel v hmotnosti má priamy vplyv na celkovú konštrukciu strechy a vyžaduje si menej robustnú podpernú konštrukciu.

Aké sú vlastnosti Lindab Mega v zime ?

Lindab Megaje vyrábaná z vysoko kvalitných materiálov, ktoré sú špeciálne upravené pre použitie v nízkych teplotách. Jednou z kľúčových charakteristík týchto materiálov je ich vysoká odolnosť voči korózii. Vďaka použitiu pozinkovaného oceľového plechu, ktorý je následne pokrytý ochranným náterom, je zabezpečená dlhodobá odolnosť voči korozívnym vplyvom.

Ako sklon strechy vplýva na funkčnosť krytiny

Správny výber strešnej krytiny určuje taktiež sklon a tvar vašej strechy. Je potrebné zistiť si najmä minimálny sklon pre daný typ strešnej krytiny a na to nadväzujúce technické riešenie! Minimálny sklon označuje najmenší možný bezpečný sklon, pri ktorom krytina neprepustí zrážkovú vodu bez doplnkových opatrení. Napr.: odporúčaný sklon veľkoformátovej strešnej krytiny Lindab je 8º, ak nie sú potrebné priečne spoje; 14º v prípade potreby priečneho spájania. Sklon strechy pri tvrdej skladanej krytine nemá byť menší ako 17°. Pri menšom sklone nesmie chýbať vodotesné podstrešie alebo vhodná poistná hydroizolácia.

Aký je rozdiel v zárukách ?

Predtým, ako si objednáte krytinu u predajcu, prečítajte si záručný list od výrobcu, pre ktorého výrobky sa rozhodujete. Na trhu sa čoraz častejšie objavujú lacné dovážané plechové krytiny za tak nízku cenu, ktorej priamo zodpovedá aj dĺžka záruky. Títo výrobcovia vám poskytnú, napr. 10-ročnú záruku ale len na perforáciu plechu, čo je jednoducho povedané, diera. Ďalšou podmienkou je napríklad, že miera poškodenia plechu pre začatie reklamačného konania musí byť minimálne 5 %, čo znamená, že pri streche veľkosti 100 m2 musíte mať dieru o veľkosti 5 m2 aby ste mohli
svoju strechu reklamovať. Ďalšou nezmyselnou podmienkou je potreba registrovať záručný list u výrobcu odoslaním návratky do 1 mesiaca od kúpy, čím chce výrobca znížiť svoju zodpovednosť za svoj výrobok, pretože mnoho kupujúcich tak neurobí. Otázkou je prečo na tak kvalitné „nemiecke blachy“ poskytujú záruky len na perforáciu, teda dieru v krytine?

Čo obsahuje kompletná cenová ponuka ?

Aby bol strešný systém naozaj funkčný, musí byť kompletný. Preto my v Lindabe vypracúvame cenové ponuky tak, aby ste pri realizácii strechy nemuseli dodatočne dokupovať potrebné prvky, ako sú napr. vetracie alebo klampiarske prvky, skrutky, tesnenia, fólie, ktoré vám z taktických dôvodov neboli napočítané a strešný plášť bez nich nebude funkčný. Stretli sme sa aj s tým, že niektoré konkurenčné spoločnosti napočítajú zákazníkom vedome o pár metrov štvorcových krytiny menej, a taktiež uberú aj na množstve potrebných doplnkov, ako sú hrebenáče alebo štítové lemovky, len aby bola výsledná cena najnižšia. Chýbajúce prvky alebo časť krytiny budete musieť tak či tak dokúpiť, avšak bude vás to stáť peniaze, čas a starosti navyše. Preto vás chceme poprosiť: Pri porovnávaní našej cenovej ponuky s konkurenciou, porovnávajte porovnateľné. Garantujeme, že konečné rozdiely v cene budú takto minimálne, prípadne žiadne.

Aký je rozdiel medzi užitočnou a celkovou plochou krytiny ?

Aké sú náklady na dopravu ?

Sľubujú vám, že vám strechu dovezú na miesto stavby? To je síce pekné, ale rozhodne to nestačí. Krytinu je potrebné z auta aj zložiť. Dá sa to aj ručne, ale riziko poškodenia krytiny spôsobené manipuláciou a nepozornosťou je značne vysoké. Taktiež nezabúdajte, že k vykládke budete potrebovať minimálne partiu štyroch silných chlapov.

Navyše, naši zákazníci neplatia žiadne príplatky alebo zálohy za balenie krytín. U niektorých konkurenčných výrobcov vám až pri objednávke napočítajú zálohu vo výške niekoľko desiatok eur za drevenú paletu, ktorú „vraj“ neskôr vyzdvihnú a peniažky vám vrátia. Stretli sme sa s mnohými nespokojnými zákazníkmi, od ktorých si tieto konkurenčné firmy paletu nevyzdvihli, z rôznych dôvodov neprebrali, alebo im zálohu nevrátili. Preto vám odporúčame už v štádiu cenovej ponuky overiť fakt, ako to bude s dopravou a balením, prípadne zálohovými platbami.

Ako vyzerá Lindab MEGA v skutočnosti ?

Príslušenstvo pre dokonalý strešný systém

Katalógy na stiahnutie:

Strešné krytiny Lindab

Lindab Rainline 150H

Lindab SolarRoof 2.0

Cenník Lindab