Lindab logo
Bezplatná infolinka
053 39 13 000
Email
informacie@lindab.com
Fakturačná adresa
Lindab a.s.
Jamník 278, 053 22
IČO
36214604
DIČ
2020035061
IČ DPH
SK2020035061

Nový Lindab SolarRoofTM 2.0

Strešná krytina,

ktorá vyrába elektrinu…

 

Lindab SolarRoof TM 2.0

Lindab SolarRoof je jedinečné riešenie pre tých, ktorí chcú kvalitnú a esteticky príjemnú strechu, ktorá zároveň dodáva vášmu domu energiu zo slnka. Využitím tohto riešenia ušetríte materiál, čas montáže a v neposlednom rade financie. Riešenie Lindab SolarRoof obsahuje strešnú krytinu s integrovaným fotovoltaickým panelom.

Hrúbka PV panelu len 2mm

Panel integrovaný do krytiny

Perfektný výkon

Účinnosť panela

Záruka

Nová generácia 2.0 = dvojnásobný výkon

Inovatívny integrovaný fotovoltaický systém Lindab SolarRoof 2.0 je odpoveďou na rastúci dopyt po zelenej energii. Týmto integrovaným riešením vytvárame esteticky a vizuálne atraktívnu strechu s rovnakým výkonom ako pri “ťažkých” FTV paneloch s montážnou konštrukciou a viditeľnou kabelážou. Výkon oproti pôvodnej verzii je až o 100% väčší…

Až 10 krát ľahší ako bežné FTV panely

Výkonný fotovoltaický panel v hrúbke len 3 mm je integrovaný priamo do strešnej krytiny Lindab Click SRP alebo Lindab Seamline, čo znamená úplnú absenciu neestetických hliníkových konštrukcií, kotvení či prestupov cez strešnú krytinu. Pri tomto riešení nie je potrebný dodatočný statický posudok, pretože panel Lindab SolarRoof je až 10 krát ľahší ako štandardné FTV panely na trhu. Navyše sa nemusíte obávať podfúknutia panelov pri silných vetroch.

Šetrí čas a náklady spojené s inštaláciou

 

Integráciou panela Lindab SolarRoof do strešnej krytiny odpadá montáž panelov na streche vášho domu čím sa šetrí čas a náklady spojené s inštaláciou. Zapojenie jednotlivých panelov je realizované pod hrebeňom strechy, čím je kabeláž úplne ukrytá, ale zároveň dostupná v prípade poruchy alebo servisu. To znamená, že okrem samotnej elektroinštalácie, ktorú musí vykonať odborne elektrikár, neexistujú žiadne ďalšie náklady spojené s montážou.

Investícia, ktorá sa vráti…

S investíciou do Lindab Solar Roof 2.0 získate riešenie šité na mieru, navrhnuté presne pre Váš projekt strechy. Spočítame množstvá a celkový výkon vašej FTV strechy na základe polohy domu, natočenia stavby na svetové strany a spotrieb elektriny, tak aby ste sa vyhli zbytočnému plytvaniu a získali z tejto investície čo najlepšiu návratnosť.

Technické parametre

Lindab SolarRoof 2.0 LSR 2.0 – 3 m LSR 2.0 – 2 m
Nominálny výkon panela 204 W 136 W
Menovité napätie (Vmpp): 22,9 V 15,0 V
Napätie naprázdno (Voc): 25,7 V 17,2 V
Maximálny prúd pri záťaži (Impp): 8,9 A 8,9 A
Skratový prúd (Isc): 9,7 A 9,7 A
Max. účinnosť panelu: 19,5% 19%
Počet buniek 36 24
Váha panelu / Váha panelu s krytinou 2,7 kg / 10,0 kg 1,8 kg / 9,1 kg
Rozmery: 3000 × 360 × 2 mm 2000 × 360 × 2 mm
Farba: čierna, matná
Typ buniek: monokryštalické
Odolnosť: IP67 (junctionbox)
Typ konektora: MC4
Dĺžka kábla 400 mm
Záruka na panel: 10 rokov
Záruka na výkon: 10 rokov / 90%  a  25 rokov / 85%
Certifikácia: IEC61215 / 61730 / ISO9001

Ako to funguje?

Fotovoltaické panely zachytávajú slnečné žiarenie a menia ho na jednosmerný prúd (DC).

Jednou z možností zapojenia fotovoltaických panelov je pomocou optimizérou, tie zaisťujú, že fotovoltaické panely pracujú po celú dobu v optimálnom pracovnom režime. Sledujú maximálny výkon fotovoltaického panelu individuálne pre každý pár solárnych panelov. Taktiež fungujú ako bezpečnostné vypínače jednosmerného prúdu.

Striedač potom prevedie prúd z jednosmerného (DC) na striedavý (AC), ktorý môže byť použitý pre napájanie najrôznejších zariadení, alebo pre nabíjanie Vášho elektromobilu.

Prevádzkovateľ distribučnej siete umiestnení na odberné miesto elektrometer, ktorý sleduje množstvo odobranej energie do distribučnej siete.

Celá nadbytočná energia, ktorá nie je spotrebovaná domácnosťou ide do akumulačnej batérie, alebo do distribučnej siete, prípadne do virtuálnej úložne. Ekologicky vyrobenú elektrinu tak môže spotrebovať niekto iný, alebo si ju môže neskôr vyzdvihnúť z virtuálnej úložne a spotrebovať na vlastné účely.

Často kladené otázky

Koľko energie solárna strecha Lindab SolarRoof vyrába?

Každý modul solárnych panelov vyrába približne 204 W / m2. Cieľom je vždy na strechu Vášho domu inštalovať taký výkon, ktorý dokážete efektívne využiť.

Koľko stojí solárna strecha Lindab SolarRoof?

Celková cena závisí od typu strechy, farby, povrchovej úprave a podielu aktívnej plochy strechy. Kontaktujte nás a radi Vám pripravíme podrobnú cenovú ponuku a odhad výroby elektrickej energie.

Je solárna strecha Lindab SolarRoof vhodná pre môj dom?

Solárne panely sú poháňané svetlom, takže aj počas oblačných dní dokážu vyrábať elektrinu. Ich účinnosť sa zvyšuje, ak je oblačnosť malá a slnko je vysoko nad horizontom. Solárna strecha Lindab Solar Roof je vhodná vždy, ak máte strechu sklonenú smerom ku slnečnému svitu.

Koľko energie môže moja strecha vyrobiť?

Najlepšie je navrhnúť aktívnu plochu Vašej strechy podľa Vašej súčasnej alebo predpokladanej spotreby elektrickej energie. Uvažujte s tým, že na každý 1 kW potrebujete aktívnu plochu s veľkosťou približne 13-15m2.

Za ako dlho sa vynaložená investícia vráti?

Výroba energia z Vašej solárnej strechy Linab SolarRoof je ovplyvnená miestom, na ktorom sa nachádza Váš dom, sklonom strechy, polohou slnka a podielom aktívnej plochy strechy. Tieto faktory spoločne s cenou elektriny od Vášho súčasného poskytovateľa a výškou dotácie majú priamy vplyv na dobu návratnosti investície. Ak požiadate o vypracovanie cenovej ponuky na solárnu strechu Lindab SolarRoof, dostanete súčasne s cenovou ponukou aj odhad množstva vyrobenej elektrickej energie.

Ako sa vyrobená elektrina prenáša?

Všetky spoje sú urobené pomocou rýchlo spojok MC4, ktoré sa používajú pre prepojenie solárnych panelov s optimalizérmi a následne s fotovoltaickým striedačom. Striedač je ďalej prepojený s hlavným elektro rozvádzačom vo Vašom dome, takže môžete čistú energiu užívať priamo vo Vašom dome. Je možné tiež pripojiť batériový set, ktorý umožní akumulovať vyrobenú elektrinu zo slnka a spotrebovať ju napríklad v noci, alebo si zaistiť čiastočnú nezávislosť v prípade výpadku distribučnej siete.

Aká je životnosť môjho solárneho systému?

Technická životnosť našich solárnych panelov je cez 30 rokov. Solárne panely môžu samozrejme vyrábať elektrinu aj po uplynutí tejto doby.

Aká je záručná doba?

Plechová strešná krytina má štandardné záruky Lindab, ktoré sú rôzne a závisia od typu povrchovej úpravy. Na solárne panely sa poskytuje záruka 10 rokov na výrobok a 25 rokov na účinnosť panelov a jeho výrobu elektriny (po uplynutí 25 rokov, musí mať panel aspoň 80% pôvodnej účinnosti).

Ako si môžem solárne strechu Lindab SolarRoof zakúpiť?

Neváhajte nás kontaktovať pomocou kontaktného formuláru na tejto stránke, kde sú k dispozícii pokyny pre rýchly a efektívny nákup solárnej strechy. Radi Vám poskytneme pomoc a potrebné informácie a nákup Vašej solárnej strechy SolarRoof. Prípadne nás kontaktujte na emailovej adrese informacie@lindab.com

Dokumenty

Cenník 2023

Katalóg Lindab SolarRoof

Ako si správne vybrať strechu ?

Katalóg Lindab Rainline150H/100

Mám záujem o Lindab SolarRoof

Čo tvorí riešenie
Lindab SolarRoof?