Lindab logo
Bezplatná infolinka
053 39 13 000
Email
informacie@lindab.com
Fakturačná adresa
Lindab a.s.
Jamník 278, 053 22
IČO
36214604
DIČ
2020035061
IČ DPH
SK2020035061

Lindab SEAMLINE

Tradičná falcovaná strešná krytina

Princíp falcovanej krytiny Lindab Seamline spočíva v súvislých oceľových pásoch kladených od odkvapu k hrebeňu, spojených dvojitou stojatou drážkou (falcom) a kotvených k strešnej konštrukcii – debneniu pomocou špeciálnych pevných a klzných príponiek. Stojatá drážka (falc) má výšku 25 mm a je vytvorená sfalcovaním dvoch plechových pásov špeciálnym falcovacím strojom. Takéto spojenie zabezpečuje absolútnu nepriepustnosť spoja, a to aj v prípade snehovej pokrývky.

Navštíviť Virtuálny showroom

0.8 - 15 m

min - max. dĺžka krytiny

0.5 - 0.6 mm/ *0,7 mm

hrúbka plechu/ *hliník

5 kg / m²

hmotnosť

minimálny sklon

500 - 585 mm

krycia šírka

PLX Elite

Exkluzívna falcovaná krytina z plechu s mäkkým jadrom a s jemnozrnnou štruktúrou

Základ falcovanej krytiny Lindab Seamline PLX ELITE tvorí švédsky žiarovo pozinkovaný plech hrúbky 0,6 mm s extra mäkkým jadrom (PLX) s medzou klzu 180N/mm. Práve táto vlastnosť mu prináša mimoriadne dobrú tvárnosť a prakticky nulovú odrazovú pružnosť, ktorá je porovnateľná s mäkkými kovmi, ako sú napríklad meď alebo titan zinok. Plech je navyše pokrytý nadštandardnou hrúbkou zinkového povlaku až 350 g/m² a povrchovou úpravou Elite. Táto povrchová úprava zaisťuje vynikajúcu odolnosť voči mechanickému poškodeniu, ochranu proti korózií, UV stabilitu a lepšie odoláva prostrediu so znečisteným ovzduším.

PLX DuraFrost

Exkluzívna falcovaná krytina z plechu s mäkkým jadrom a s trblietavo – textúrovaným povrchom

Oceľové jadro krytiny Lindab Seamline PLX DuraFrost tvorí rovnako švédsky žiarovo pozinkovaný plech hrúbky 0,6 mm s extra mäkkým jadrom (PLX) s medzou klzu 180 N/mm. Rovnaké zloženie ako pri PLX Elite prináša totožné výhody a prakticky nulovú odrazovú pružnosť.  Plech je navyše pokrytý zinkovým povlakom až 350 g/m² a matnou povrchovou úpravou DuraFrost, ktorá patrí  medzi špičku ponúkaných materiálov spoločnosti Lindab. Túto povrchovú úpravu charakterizuje exkluzívny, trblietavý textúrovaný povrch s potlačenou mierou lesku.

FOP Classic

Falcovaná krytina s lesklým povrchom a vynikajúcou cenou

Lindab Seamline v materiálovom prevedení FOP Classic tvorí základnú radu plechu vhodného pre falcované krytiny. Pri výrobe tejto krytiny sa využíva tvrdší plech konštrukčnej akosti v hrúbke 0,5mm a vrstve zinkovej vrstvy 275 g/m2. Minimálny sklon pri Lindab Seamline je 5°. Základná povrchová úprava Classic je dostupná v najširšej škále farieb. Povrchová úprava je lesklá bez textúry. Výrobky z materiálu s povrchovou úpravou Classic sa pre svoje dobré vlastnosti a priaznivú cenu hodia najmä na rovné a rozľahlé strešné plochy či už rodinných domov, mestských budov alebo priemyselných priestorov.

FOP Premium Matt

Falcovaná krytina s krásnym matným efektom

Lindab Seamline v materiálovom prevedení FOP Premium MATT tvorí plech konštrukčnej akosti v hrúbke 0,5 mm a zinkovej vrstvy 275 g/m2. Povrchová úprava Lindab Premium MATT je novo vyvinutý škandinávsky povrch, ktorý je tou najlepšou voľbou pre plechové strechy, pri ktorých chceme dosiahnuť matný efekt. Povrchová úprava Premium MATT je bez textúry, avšak užívateľom prináša rovnaký matný efekt ako zastaranejšie textúrované povrchy. Navyše sa materiál vyznačuje vyššou koróznou triedou a zvýšenou farebnou stálosťou. Nami ponúkaná záruka na Lindab Seamline v povrchovej úprave FOP Premium MATT je 20 rokov.

FOP Elite

Falcovaná krytina s vysokokvalitnou jemnozrnnou štruktúrou

Prevedenie FOP ELITE tvorí plech konštrukčnej akosti v hrúbke 0,5 mm a  zinkovej vrstvy 275 g/m2. Povrchová úprava Elite patrí medzi špičku ponúkaných materiálov Lindab s nekompromisnými vlastnosťami. Vďaka svojmu unikátnemu zloženiu vyniká v odolnosti voči mechanickému poškodeniu, ochrane proti korózií, UV stabilite a lepšie odoláva prostrediu so znečisteným ovzduším.  Nami ponúkaná záruka na povrchovú úpravu FOP Elite je 30 rokov.

ALU MAT

Hliníková falcovaná krytina s matný textúrovaným povrchom

Hliník ako veľmi ľahký a trvácny materiál je vhodné na výrobu falcovanej krytiny. Zaručuje dobrú lomovú húževnatosť, znižuje tepelnú rozťažnosť tohto materiálu a súčasne len minimálne zaťažujú spodnú stavbu, pretože váži len 2,16 kg/m2. Navyše hliník na rozdiel od ocele vôbec nepodlieha korózii. Hliníková falcovaná krytina  Lindab Seamline ALU MAT je v ponuke s hrúbke 0,7 mm s matnou textúrovanou povrchovou úpravou. Krycia šírka falcovanej krytiny je v tomto prípade 415 mm. Hliníkové falcované krytiny sú kvôli svojej vysokej odolnosti predurčené nielen do do vyšších nadmorských výšok pre strechy všetkých typov a tvarov.

Mám záujem o výpočet cenovej ponuky

Výhody

Lindab Seamline

Dvojitá stojatá drážka zabezpečuje nepriepustnosť spoja

Použitie pre nízke sklony (od 5°)

Jednoduchý, elegantný a moderný tvar

Nízka hmotnosť krytiny a vysoko tvárny plech

Široké možnosti použitia – horské, historické, moderné budovy

PLX je vhodný na zložité tvary a detaily striech

Kotvenie krytiny na pevné a klzné príponky – dilatácia