Lindab logo
Bezplatná infolinka
053 39 13 000
Email
informacie@lindab.com
Fakturačná adresa
Lindab a.s.
Jamník 278, 053 22
IČO
36214604
DIČ
2020035061
IČ DPH
SK2020035061

Lindab Seamline

Dokonale ochráni Váš dom

v extrémnom počasí

 

Falcovaná krytina

Lindab SEAMLINE

Princíp falcovanej krytiny Lindab Seamline spočíva v súvislých oceľových pásoch kladených od odkvapu k hrebeňu, spojených dvojitou stojatou drážkou (falcom) a kotvených k strešnej konštrukcii – debneniu pomocou špeciálnych pevných a klzných príponiek. Stojatá drážka (falc) má výšku 25 mm a je vytvorená sfalcovaním dvoch plechových pásov. Úlohou strešnej krytiny je zamedzenie prieniku dažďovej vody a snehu do priestorov stavby. Falcovanie zaisťuje nepriepustnosť spoja aj v prípade vysokej snehovej vrstvy. Moderná technológia spájania dvojitou drážkou – falcom a bežpečné upevnenie pomocou špeciálnych príponiek, umožňuje použiť falcovanú krytinu v každej situácii.

Dostupné materiály a povrchové úpravy

plx-elite
plx-durafrost

Základ falcovanej krytiny Lindab Seamline PLX ELITE a PLX DURAFROST tvorí švédsky žiarovo pozinkovaný plech hrúbky 0,6 mm s extra mäkkým jadrom (PLX) s medzou klzu 180N/ mm a vrstvou zinku až 350g/m2. Práve táto vlastnosť mu prináša mimoriadne dobrú tvárnosť a prakticky nulovú odrazovú pružnosť, ktorá je porovnateľná s mäkkými kovmi, ako sú napríklad meď alebo titan zinok. Tento typ plechu je najviac vhodný na falcovanie a zložité detaily striech.

fop-classic_matt
fop-premium_matt
fop-elite

Lindab Seamline v materiálovom prevedení FOP Classic, Classic Matt, Premium Matt a Elite tvorí základnú radu plechu vhodného pre falcované krytiny. Pri výrobe tejto krytiny sa využíva tvrdší plech konštrukčnej akosti v hrúbke 0,5mm a vrstve zinkovej vrstvy 275 g/m2.

alu-mat-40

Hliník ako veľmi ľahký a trvácny materiál je veľmi vhodný na výrobu falcovanej krytiny, pretože zaručuje výbornú lomovú húževnatosť, znižuje tepelnú rozťažnosť tohto materiálu a súčasne len minimálne zaťažuje spodnú stavbu, pretože váži len 2,16 kg/m2 . Navyše hliník na rozdiel od ocele vôbec nepodlieha korózii. V našej ponuke nájdete hliníkové falcované krytiny v hrúbke 0,7 mm s matnou textúrovanou povrchovou úpravou AL Matt.

0.8 - 15 m

min - max. dĺžka krytiny

0.5 - 0.6 mm/*0.7 mm

hrúbka plechu FOP | PLX | AL

4 kg/m2 | 5 kg/m2 | 2,3 kg/m2

hmotnosť FOP | PLX | AL

minimálny sklon

330 - 585

krycia šírka

Nadčasový vzhľad

Falcovaná krytina je rokmi preverený spôsob zastrešenia, vhodný najmä do horských oblastí a do miest so sťaženými poveternostnými podmienkami a na strešné konštrukcie s malým sklonom. V minulosti sa často používala na pokrytie striech kostolov, sakrálnych budov ale aj rodinných domov. V súčasnej dobe nachádza znova uplatnenie pri použití na moderných architektonických objektoch. Lindab Seamline je vhodný pre rodinné domy, ale aj veľké objekty rôzneho zamerania – športové haly, výrobné haly a pod. Krytinu je možné použiť aj ako fasádu, ktorá je vysoko odolná a trvácna.

Overené časom

 

Strecha z falcovaného plechu patrí medzi najspoľahlivejšie krytiny už po mnoho rokov. Je možné ju použiť prakticky na každý druh strechy už od nízkych sklonov (3°).  Rovnako je na trhu málo strešných materiálov, ktoré sa dajú veľmi dobre kombinovať s objektom tak dobre, ako krytina Lindab Seamline. V ponuke sú okrem plechového jadra aj krytiny v prevedení hliník, ktorý má výnimočné vlastnosti čo sa týka najmä váhy, pretože nezaťažuje krov a spodnú stavbu (len 2,3kg/m2).  Táto krytina veľmi dobré čelí extrémnym poveternostným podmienkam alebo náporom snehu.

Najbezpečnejšia krytina na trhu

 

Falcovaná krytina Lindab Seamline je spájaná mechanicky pomocou  pozdĺžneho spojovania dvoch vedľa seba ležiacich krytinových pásov falcovačkou. Spoj je bezpečný proti dažďu a snehu. Krytina Lindab Seamline je kotvená k plnému debeneniu krovu pomocou pevných a pohyblivých nerezových príponiek vo falcoch, ktoré zabezpečujú aj drobný pohyb krytiny v prípade teplotnej rozťažnosti plechu.

Ak sa strešný systém správne zrealizuje, strecha je bez viditeľného kotvenia (skrutky, nity a pod.) pripravená slúžiť desiatky rokov.

Pre akýkoľvek tvar strechy

Strešná krytina Lindab Seamline ponúka nespočetné možnosti použitia od zakrivenej valbovej strechy až po komplikované tvary podkroví, kupolové strechy, alebo veľkoplošné strechy situované v najťažších podmienkach. Lindab Seamline sa dodáva v mnohých farbách, podľa želania v plechu s mäkkým jadrom PLX Elite a Durafrost (hrúbka 0,6mm, zinok 350g/m2), v prevedení FOP Classic, Classic Matt, Premium Matt, Elite (hrúbka 0,5mm, zinok 275g/m2) alebo hliník Al-Mat (hrúbka 0,7mm).

A čo tak vzorka ZADARMO ?

Výhody Lindab Seamline

Dvojitá stojatá drážka zabezpečuje nepriepustnosť spoja

Princíp falcovanej krytiny Lindab Seamline spočíva v súvislých oceľových pásoch o šírke 670 alebo 613 mm, kladených od odkvapu k hrebeňu, spojených dvojitou stojatou drážkou (falcom). Takéto spojenie zabezpečuje nepriepustnosť spoja, a to aj v prípade snehovej pokrývky.

Použitie pre nízke sklony (od 5°)

Lindab Seamline je jediná strešná krytina, ktorá umožňuje montáž už od 5°.  Ak sa rozhodnete pre nižší sklon ako 7°, je nutné podniknúť opatrenia pre zabezpečenie stojatej drážky proti vniknutiu vody dodatočným tesnením.

Jednoduchý, elegantný a moderný tvar

Vďaka svojmu modernému vzhľadu a bez údržbovej forme si získal obľubu najmä na moderných mestských stavbách. Elegantný vzhľad, veľký výber farieb, dlhá životnosť a nulová údržba predurčuje falcované krytiny Lindab Seamline pre široké využitie.

Nízka hmotnosť krytiny a vysoko tvárny plech

Najvhodnejším materiálom pre výrobu falcovanej krytiny je plech s mäkkým jadrom. To dodáva plechu neoceniteľnú vlastnosť a to schopnosť ľahkého tvarovania, najmä pri riešení náročných klampiarskych detailov vyžadujúcich ručné spracovanie, avšak neuberá na kvalite plechu a jeho schopnosti odolávať nepriaznivým poveternostným podmienkam.

PLX je vhodný na zložité tvary a detaily striech

Špeciálny oceľový, žiarom pozinkovaný plech s hrúbkou 0,6 mm je ideálnym riešením pre zložité klampiarske detaily. Je vhodný na ručné, ale aj strojové spracovanie.

Kotvenie krytiny na pevné a klzné príponky – dilatácia

Rovnako ako ostatné stavebné materiály, aj strešná krytina je ovplyvnená vonkajšou teplotou. V dôsledku teplotných zmien výrazne mení svoj objem (dĺžku). Miera teplotnej roztiažnosti je daná jednoznačne určeným súčiniteľom teplotnej roztiažnosti. Preto sa na väčšine striech používajú klzné príponky. Tie však môžu fungovať len za predpokladu, že budú vložené tak, aby bolo umožnené princípu fungovať.

Seamline EXPRES

Flexibilita výroby krytiny

Falcovaná krytina Lindab Seamline má široké uplatnenie v oblasti striech a fasád. Spoločnosť Lindab dokáže vyrobiť jednotlivé pásy krytiny vo svojom výrobnom závode (do dĺžky 8m kvôli obmedzeniu pri preprave a manipulácii s krytinou) alebo profilovaním stojatej drážky krytiny priamo na vašej stavbe pomocou pojazdného profilovacieho centra a odbornej obsluhy (služba Seamline Expres). Touto službou eliminujeme náklady na prepravu a minimalizujeme poškodenia, ktoré by mohli vzniknúť pri manipulácii s dlhými kusmi krytiny. Štandardne sa dajú takýmto spôsobom vyrobiť priamo na stavbe kusy do 13 metrov.

Príbeh strešnej krytiny Lindab Seamline

 

Pozrite sa, ako vzniká strešná krytina Lindab Seamline na novostavbe v krásnom prostredí pod Belianskymi Tatrami v obci Ždiar. Na stavbu bol dodaný náš najkvalitnejší materiál Lindab Alu Matt – hliník, ktorý sa svojimi vlastnosťami hodí práve do vysokohorského prostredia. Zaručuje výbornú lomovú húževnatosť, znižuje tepelnú rozťažnosť a súčasne minimálne zaťažuje spodnú stavbu.

 

Riešenie pre kľudný spánok

U všetkých oceľových strešných krytín na trhu, ktoré nie sú vo svojej ploche spevnené profiláciou (zväčša krytiny so stojatou drážkou) dochádza pôsobením okolitých vplyvov hnaného vetra a dažďa k možnosti vzniku vibrácií a tým pádom aj zvýšenej hlučnosti krytiny. Obmedzenie vibrácií možno docieliť viacerými spôsobmi.

 

Vrstva SoundControl funguje na jednoduchom princípe styku dvoch materiálov s rozdielnymi mechanicko-fyzikálnymi vlastnosťami. Vrstva SoundControl absorbuje vibrácie plechovej krytiny. Toto obmedzenie vibrácií potom eliminuje hlučnosť krytiny.

Ako vyzerá Lindab Seamline v skutočnosti ?

Lindab SolarRoof

Strecha s elegantným a moderným vzhľadom, ktorá vyrába elektrinu.

Nelichotivý vzhľad tradičných solárnych panelov dlhé roky odrádzal majiteľov rodinných domov, aby využili svoju strechu na výrobu zelenej elektriny. Teraz prichádza Lindab s riešením, kde už nemusíte hľadať kompromisy medzi úžitkom a dizajnom. To všetko vám ponúka Lindab SolarRoof.

Riešenie Lindab SolarRoof v sebe zahŕňa eleganciu, funkčnosť a prináša užívateľom vysokú pridanú hodnotu. Lindab SolarRoof kombinuje vysokokvalitné plechové krytiny s vysoko účinnými a integrovanými fotovoltaickými panelmi. Výsledkom je technicky aj esteticky dokonalá strecha, ktorá vyrába zelenú elektrinu bez výrazných a vizuálne rušivých elementov.

Príslušenstvo pre dokonalý strešný systém

Katalógy na stiahnutie:

Lindab Seamline

Lindab Rainline 150H

Lindab SolarRoof 2.0

Strešné krytiny Lindab

Cenník Lindab