Lindab logo
Bezplatná infolinka
053 39 13 000
Email
informacie@lindab.com
Fakturačná adresa
Lindab a.s.
Jamník 278, 053 22
IČO
36214604
DIČ
2020035061
IČ DPH
SK2020035061

Prečo sa na strechy hodí kvalitný plech?

Prečo sa na strechy hodí kvalitný plech?

 

Vybrať strešnú krytinu, ktorá by sa dokonale hodila práve pre váš dom, je v dnešnej dobe neľahká úloha. Ponuka rôznych materiálov je totiž veľmi široká a pre laika nie je jednoduché sa v nej vyznať. Novodobá architektúra obľubuje jednoduché tvary strešnej krytiny ale tiež sa čoraz viac navrhujú nízke sklony striech, kde je riešenie možné iba za použitia plechu. Práve o jeho použití však koluje rad mýtov. Pritom plech špičkovej kvality vám na streche môže slúžiť bez problémov dlhé desaťročia, bez toho, aby potreboval väčšiu údržbu.

 

Plech sa dnes nosí

 

Plechové strešné krytiny sú v súčasnosti moderným trendom. Plechová strecha špičkovej kvality môže slúžiť dlhé desaťročia, bez toho, aby potrebovala väčšiu údržbu. Spája totiž v sebe ľahkosť, nízke náklady, rýchlu montáž a vysokú variabilitu farebnej škály, ktorá prispieva k harmónii s fasádou aj so samotnou predstavou investora o vzhľade a type stavby. Využitie plechových strešných krytín je veľmi rôznorodé. Hodí sa prakticky na akýkoľvek tvar strechy a možno ho klásť aj na strešnú konštrukciu s oblúkovým profilom. Na prianie zákazníka môžu mať najrôznejšie parametre. Spojenie kvalitného materiálu a profesionálnej montáže sa premieta do dlhodobej funkčnosti a taká strecha môže vydržať viac ako pol storočia.

 

Myslite ekonomicky

 

Jednou z hlavných výhod plechovej strechy je nízka váha, ktorá málo zaťažuje krov. To je prednosťou napríklad pri obnove starších domov, kde starú strešnú konštrukciu radšej nechceme príliš zaťažovať betónom alebo pálenými škridlami, ale aj u ďalších stavieb, kde sa vďaka slabšie dimenzovanému krovu dá ušetriť. Nízka hmotnosť je pozitívny aj z hľadiska dopravy materiálu na stavbu a manipulácia s ním. V horských oblastiach s veľkým množstvom snehových zrážok je menšie celkové zaťaženie tiež na prospech. Pridáva sa k tomu fakt, že sneh z tohto typu krytiny pomerne ľahko skĺzava.

 

U obyčajných plechových striech z pozinkovaného plechu bola významnou výhodou aj nízka cena. Tá síce stále zostáva plusom, ale je nutné priznať, že kvalitné plechové strešné krytiny „simulujúce“ škridlu sa už „originálu“ cenovo približujú. Disponujú však radom užitočných vlastností a je na nich poskytovaná dostatočná záruka, až 30 rokov.

 

Nulová údržba

 

Ďalším kritériom pri výbere strechy je údržba. Súčasné plechové krytiny sú dodávané s bezúdržbovou farebnou povrchovou úpravou z polyesteru a HB Polyesteru, ktorý má životnosť najmenej 50 rokov. Takže častému natieraniu hrdzavého plechu už v prípade rady kvalitných materiálov od spoločnosti Lindab dávno odzvonilo. Lindab poskytuje na všetky svoje strešné krytiny a výrobky písomnú záruku 15 až 30 rokov v závislosti od zvolenej kvality povrchovej úpravy.

 

Na mieru pre Vás

 

Plechové krytiny sa vo väčšine prípadov vyrábajú „na mieru“ vašej strechy čo zjednodušuje ich montáž a celkový estetický vzhľad strechy je dokonalý.

 

Napríklad falcovanú strešnú krytinu Lindab Seamline je možné pri vhodnej skladbe strešného plášťa použiť pri extrémne nízkych sklonoch (od 5°) čo ju predurčuje na moderné, mestské či horské strechy rôznych aj zložitých tvarov.

 

Pre klasicky, ale aj moderne poňaté projekty a stavby rodinných domov, či komerčných objektov je vďaka svojmu jednoduchému vzhľadu a funkčným vlastnostiam predurčená strešná krytina Lindab Click SRP. Táto strešná krytina je založená na modernom spôsobe spájanie plechov na tzv. „zaklikávaciu“ drážku čo značne zjednodušuje jej montáž. Vďaka použitej technológii dutej drážky nehrozí vzlínaniu vlhkosti pod krytinu a môžeme si dovoliť krytinu položiť na sklon strechy od 7°.

 

Pre milovníkov klasického vidieckeho štýlu s čistou líniou bez skrutiek je ako stavaný Lindab Goodlock. Je unikátny práve tým, že sa neskrutkuje v ploche krytiny, ak ako väčšina plechových strešných krytín. Tato krytina disponuje aj ďalšími výhodami a to hlavne je menším rozmerom a ľahkosťou.

 

Ako to teda je? Isté je, že plechová strecha sa stáva trendom a vyhľadáva ju čím ďalej viac súčasných architektov aj majiteľov nehnuteľností. Práve pre svoje plusy sa stala veľmi obľúbenou cestou ako štýlovo doplniť vašu nehnuteľnosť.