Lindab logo
Bezplatná infolinka
053 39 13 000
Email
informacie@lindab.com
Fakturačná adresa
Lindab a.s.
Jamník 278, 053 22
IČO
36214604
DIČ
2020035061
IČ DPH
SK2020035061

seamline nový

Lindab Seamline

Tradičná falcovaná

strešná krytina

 

Lindab SEAMLINE

Princíp falcovanej krytiny Lindab Seamline spočíva v súvislých oceľových pásoch kladených od odkvapu k hrebeňu, spojených dvojitou stojatou drážkou (falcom) a kotvených k strešnej konštrukcii – debneniu pomocou špeciálnych pevných a klzných príponiek. Stojatá drážka (falc) má výšku 25 mm a je vytvorená sfalcovaním dvoch plechových pásov. Úlohou strešnej krytiny je zamedzenie prieniku dažďovej vody a snehu do priestorov stavby. Falcovanie zaisťuje nepriepustnosť spoja aj v prípade vysokej snehovej vrstvy. Moderná technológia spájania dvojitou drážkou – falcom a bežpečné upevnenie pomocou špeciálnych príponiek, umožňuje použiť falcovanú krytinu v každej situácii.

0.8 - 15 m

min - max. dĺžka krytiny

0.5 - 0.6 mm/ *0,7 mm

hrúbka plechu/ *hliník

5 kg / m²

hmotnosť

minimálny sklon

330 - 585 mm

krycia šírka

SPECIAL PORTFOLIO DESIGN

Exkluzívna falcovaná krytina z plechu s mäkkým jadrom a s jemnozrnnou štruktúrou

Základ falcovanej krytiny Lindab Seamline PLX ELITE tvorí švédsky žiarovo pozinkovaný plech hrúbky 0,6 mm s extra mäkkým jadrom (PLX) s medzou klzu 180N/mm. Práve táto vlastnosť mu prináša mimoriadne dobrú tvárnosť a prakticky nulovú odrazovú pružnosť, ktorá je porovnateľná s mäkkými kovmi, ako sú napríklad meď alebo titan zinok. Plech je navyše pokrytý nadštandardnou hrúbkou zinkového povlaku až 350 g/m² a povrchovou úpravou Elite. Táto povrchová úprava zaisťuje vynikajúcu odolnosť voči mechanickému poškodeniu, ochranu proti korózií, UV stabilitu a lepšie odoláva prostrediu so znečisteným ovzduším.

Exkluzívna falcovaná krytina z plechu s mäkkým jadrom a s trblietavo – textúrovaným povrchom

Oceľové jadro krytiny Lindab Seamline PLX DuraFrost tvorí rovnako švédsky žiarovo pozinkovaný plech hrúbky 0,6 mm s extra mäkkým jadrom (PLX) a mäkkým jadrom (FAP) s medzou klzu 180 N/mm. Rovnaké zloženie ako pri PLX Elite prináša totožné výhody a prakticky nulovú odrazovú pružnosť.  Plech je navyše pokrytý zinkovým povlakom až 350 g/m² a matnou povrchovou úpravou DuraFrost, ktorá patrí  medzi špičku ponúkaných materiálov spoločnosti Lindab. Túto povrchovú úpravu charakterizuje exkluzívny, trblietavý textúrovaný povrch s potlačenou mierou lesku.

Falcovaná krytina s lesklým povrchom a vynikajúcou cenou

Lindab Seamline v materiálovom prevedení FOP Classic tvorí základnú radu plechu vhodného pre falcované krytiny. Pri výrobe tejto krytiny sa využíva tvrdší plech konštrukčnej akosti v hrúbke 0,5mm a vrstve zinkovej vrstvy 275 g/m2. Minimálny sklon pri Lindab Seamline je 5°. Základná povrchová úprava Classic je dostupná v najširšej škále farieb. Povrchová úprava môže byť lesklá, prípadne matná s textúrou. Výrobky z materiálu s touto povrchovou úpravou sa pre svoje dobré vlastnosti a priaznivú cenu hodia najmä na rovné a rozľahlé strešné plochy či už rodinných domov, mestských budov alebo priemyselných priestorov.

Falcovaná krytina s krásnym matným efektom

Lindab Seamline v materiálovom prevedení FOP Premium MATT tvorí plech konštrukčnej akosti v hrúbke 0,5 mm a zinkovej vrstvy 275 g/m2. Povrchová úprava Lindab Premium MATT je novo vyvinutý škandinávsky povrch, ktorý je tou najlepšou voľbou pre plechové strechy, pri ktorých chceme dosiahnuť matný efekt. Povrchová úprava Premium MATT je bez textúry, avšak užívateľom prináša rovnaký matný efekt ako zastaranejšie textúrované povrchy. Navyše sa materiál vyznačuje vyššou koróznou triedou a zvýšenou farebnou stálosťou. Nami ponúkaná záruka na Lindab Seamline v povrchovej úprave FOP Premium MATT je 20 rokov.

Falcovaná krytina s vysokokvalitnou jemnozrnnou štruktúrou

Prevedenie FOP ELITE tvorí plech konštrukčnej akosti v hrúbke 0,5 mm a  zinkovej vrstvy 275 g/m2. Povrchová úprava Elite patrí medzi špičku ponúkaných materiálov Lindab s nekompromisnými vlastnosťami. Vďaka svojmu unikátnemu zloženiu vyniká v odolnosti voči mechanickému poškodeniu, ochrane proti korózií, UV stabilite a lepšie odoláva prostrediu so znečisteným ovzduším.  Nami ponúkaná záruka na povrchovú úpravu FOP Elite je 30 rokov.

Hliníková falcovaná krytina s matný textúrovaným povrchom

Hliník ako veľmi ľahký a trvácny materiál je vhodné na výrobu falcovanej krytiny. Zaručuje dobrú lomovú húževnatosť, znižuje tepelnú rozťažnosť tohto materiálu a súčasne len minimálne zaťažujú spodnú stavbu, pretože váži len 2,16 kg/m2. Navyše hliník na rozdiel od ocele vôbec nepodlieha korózii. Hliníková falcovaná krytina  Lindab Seamline ALU MAT je v ponuke s hrúbke 0,7 mm s matnou textúrovanou povrchovou úpravou. Krycia šírka falcovanej krytiny je v tomto prípade 415 mm. Hliníkové falcované krytiny sú kvôli svojej vysokej odolnosti predurčené nielen do do vyšších nadmorských výšok pre strechy všetkých typov a tvarov.

Nadčasový vzhľad

Falcované krytiny sú neodmysliteľnou súčasťou našej stavebnej praxe už desiatky rokov. Sú to prvé a široko používané plechové krytiny, ktoré nájdeme na historických aj moderných budovách postavených za posledných 100 rokov. Množstvo falcovaných striech nájdeme nielen v horských oblastiach našej geografickej oblasti, ale aj v Škandinávii, odkiaľ pochádzajú materiály od spoločnosti Lindab. V súčasnosti sa stále viac využívajú vďaka svojej flexibilite a skvelému dizajnu v modernom architektúre.

 

Moderná krytina Lindab Seamline nevyžaduje natieranie a ani inú údržbu po dobu najmenej 50 rokov, ani v drsných snehových a poveternostných podmienkach, alebo agresívnom prostredí veľkomesta.

Overené časom

 

Exkluzívna strešná krytina Lindab Seamline bola overená časom aj klimatickým prostredím. Existuje len málo materiálov, ktoré nepotrebujú takmer žiadnu údržbu a dokážu odolať náročným podmienkam.

 

Rovnako je aj málo materiálov, ktoré sa dajú veľmi dobre kombinovať a ladiť s celým objektom tak dobre, ako plochý plech s farebným povrchom. Široká ponuka materiálov od spoločnosti Lindab pre falcovanie vám poskytuje nekonečné možnosti kombinovať typ plechu, povrchové úpravy a farbu. Z ponuky si môžete vybrať, či už vaša strecha čelí náporu snehu, ostrému slnku alebo znečistenému mestskému vzduchu.

100% funkčná a estetická

 

Falcovaná krytina predstavuje spôsob zastrešenia, ktorý bol overený po mnoho rokov používania v náročných podmienkach. Hlavnou úlohou strešnej krytiny je zabrániť prenikaniu dažďovej vody, vetra a snehu do priestoru budovy. Falcovanie zaisťuje tesnosť spoja aj pri vysokom snehovom nábehu. Moderná technológia spájania dvojitým falcom zabezpečuje upevnenie pomocou špeciálnych prípon a umožňuje použitie falcovanej krytiny v každej situácii. Navyše, snehová pokrývka sa z hladkej strechy ľahko zosúva.

Krytina musí spĺňať najmä funkčné predpoklady, ale musí byť tiež krásna. Falcovaná krytina je vo všetkých ohľadoch funkčnou a esteticky vhodnou voľbou pre extrémne klimatické pásma, mestskú zástavbu alebo použitie na nízke sklonité strešné konštrukcie.

Pre akýkoľvek tvar strechy

Falcované krytiny sú neuveriteľne flexibilné. Ich princíp spočíva v nepretržitých plechových pásoch položených od odkvapu po hrebeň strechy a spojených dvojitou stojatou drážkou (tzv. falcom). To zabezpečuje tesnosť spoja. Moderná technológia spojovania dvojitým falcovaním a bezpečné upevnenie pomocou špeciálnych prípon umožňuje použitie falcovanej krytiny v každej situácii. Je možné ju ohýbať a prekladať, prispôsobuje sa všetkým tvarom a uhlom strešných rovín. To dáva architektom absolútnu slobodu – nielen v bežných podmienkach, ale aj v agresívnom prostredí hôr alebo pobrežia mora.

Výhody Lindab Seamline

Dvojitá stojatá drážka zabezpečuje nepriepustnosť spoja

Princíp falcovanej krytiny Lindab Seamline spočíva v súvislých oceľových pásoch o šírke 670 alebo 613 mm, kladených od odkvapu k hrebeňu, spojených dvojitou stojatou drážkou (falcom). Takéto spojenie zabezpečuje nepriepustnosť spoja, a to aj v prípade snehovej pokrývky.

Použitie pre nízke sklony (od 5°)

Lindab Seamline je jediná strešná krytina, ktorá umožňuje montáž už od 5°.  Ak sa rozhodnete pre nižší sklon ako 7°, je nutné podniknúť opatrenia pre zabezpečenie stojatej drážky proti vniknutiu vody dodatočným tesnením.

Jednoduchý, elegantný a moderný tvar

Vďaka svojmu modernému vzhľadu a bez údržbovej forme si získal obľubu najmä na moderných mestských stavbách. Elegantný vzhľad, veľký výber farieb, dlhá životnosť a nulová údržba predurčuje falcované krytiny Lindab Seamline pre široké využitie.

Nízka hmotnosť krytiny a vysoko tvárny plech

Najvhodnejším materiálom pre výrobu falcovanej krytiny je plech s mäkkým jadrom. To dodáva plechu neoceniteľnú vlastnosť a to schopnosť ľahkého tvarovania, najmä pri riešení náročných klampiarskych detailov vyžadujúcich ručné spracovanie, avšak neuberá na kvalite plechu a jeho schopnosti odolávať nepriaznivým poveternostným podmienkam.

PLX je vhodný na zložité tvary a detaily striech

Špeciálny oceľový, žiarom pozinkovaný plech s hrúbkou 0,6 mm je ideálnym riešením pre zložité klampiarske detaily. Je vhodný na ručné, ale aj strojové spracovanie.

Kotvenie krytiny na pevné a klzné príponky – dilatácia

Rovnako ako ostatné stavebné materiály, aj strešná krytina je ovplyvnená vonkajšou teplotou. V dôsledku teplotných zmien výrazne mení svoj objem (dĺžku). Miera teplotnej roztiažnosti je daná jednoznačne určeným súčiniteľom teplotnej roztiažnosti. Preto sa na väčšine striech používajú klzné príponky. Tie však môžu fungovať len za predpokladu, že budú vložené tak, aby bolo umožnené princípu fungovať.

Dokumenty

Cenník 2023

Katalóg Lindab Seamline

Katalóg Lindab SolarRoof

Katalóg Lindab Rainline150H/100

Katalóg Lindab Safety

Mám záujem o Lindab Seamline