Lindab logo
Bezplatná infolinka
053 39 13 000
Email
informacie@lindab.com
Fakturačná adresa
Lindab a.s.
Jamník 278, 053 22
IČO
36214604
DIČ
2020035061
IČ DPH
SK2020035061

Solar2

Lindab SolarRoof

Strešná krytina,

ktorá vyrába elektrinu

 

Lindab SolarRoof

Strecha s elegantným a moderným vzhľadom, ktorá vyrába “zelenú” elektrinu.

Lindab SolarRoof je jedinečné riešenie pre tých, ktorí chcú kvalitnú a esteticky príjemnú strechu, ktorá zároveň dodáva vášmu domu energiu zo slnka. Využitím tohto riešenia ušetríte materiál, čas montáže a v neposlednom rade financie. Riešenie Lindab SolarRoof obsahuje strešnú krytinu s integrovaným fotovoltaickým panelom.

Mám záujem

Hrúbka panelu len 3mm

Panel integrovaný do krytiny

Perfektný výkon 204Wp/3m

Účinnosť panela 19%

Záruka 10 rokov

Nová generácia 2.0 = dvojnásobný výkon

Inovatívny integrovaný fotovoltaický systém Lindab SolarRoof 2.0 je odpoveďou na rastúci dopyt po zelenej energii. Týmto integrovaným riešením vytvárame esteticky a vizuálne atraktívnu strechu s rovnakým výkonom ako pri „ťažkých“ FTV paneloch s montážnou konštrukciou a viditeľnou kabelážou. Výkon oproti pôvodnej verzii je až o 100% väčší…

Ako to funguje?

Fotovoltaické panely zachytávajú slnečné žiarenie a menia ho na jednosmerný prúd (DC).

Jednou z možností zapojenia fotovoltaických panelov je pomocou optimizérou, tie zaisťujú, že fotovoltaické panely pracujú po celú dobu v optimálnom pracovnom režime. Sledujú maximálny výkon fotovoltaického panelu individuálne pre každý pár solárnych panelov. Taktiež fungujú ako bezpečnostné vypínače jednosmerného prúdu.

Striedač potom prevedie prúd z jednosmerného (DC) na striedavý (AC), ktorý môže byť použitý pre napájanie najrôznejších zariadení, alebo pre nabíjanie Vášho elektromobilu.

Prevádzkovateľ distribučnej siete umiestnení na odberné miesto elektrometer, ktorý sleduje množstvo odobranej energie do distribučnej siete.

Celá nadbytočná energia, ktorá nie je spotrebovaná domácnosťou ide do akumulačnej batérie, alebo do distribučnej siete, prípadne do virtuálnej úložne. Ekologicky vyrobenú elektrinu tak môže spotrebovať niekto iný, alebo si ju môže neskôr vyzdvihnúť z virtuálnej úložne a spotrebovať na vlastné účely.

Nelichotivý vzhľad tradičných solárnych panelov dlhé roky odrádzal majiteľov rodinných domov, aby využili svoju strechu na výrobu zelenej elektriny. Teraz prichádza Lindab s riešeným, kde už nemusíte hľadať kompromisy medzi úžitkom a dizajnom. To všetko vám ponúka Lindab Solar Roof.

Riešenie Lindab SolarRoof v sebe zahŕňa eleganciu, funkčnosť a prináša užívateľom vysokú pridanú hodnotu. Lindab SolarRoof kombinuje vysokokvalitné plechové krytiny s vysoko účinnými a integrovanými fotovoltaickými panelmi. Výsledkom je technicky aj esteticky dokonalá strecha, ktorá vyrába zelenú elektrinu bez výrazných a vizuálne rušivých elementov.

Mám záujem o Lindab SolarRoof

Často kladené otázky

Koľko energie solárna strecha Lindab SolarRoof vyrába?

Každý modul solárnych panelov vyrába približne 200 W / m2. Cieľom je vždy na strechu Vášho domu inštalovať taký výkon, ktorý dokážete efektívne využiť.

Koľko stojí solárna strecha Lindab SolarRoof?

Celková cena závisí od typu strechy, farby, povrchovej úprave a podielu aktívnej plochy strechy. Kontaktujte nás a radi Vám pripravíme podrobnú cenovú ponuku a odhad výroby elektrickej energie.

Je solárna strecha Lindab SolarRoof vhodná pre môj dom?

Solárne panely sú poháňané svetlom, takže aj počas oblačných dní dokážu vyrábať elektrinu. Ich účinnosť sa zvyšuje, ak je oblačnosť malá a slnko je vysoko nad horizontom. Solárna strecha Lindab Solar Roof je vhodná vždy, ak máte strechu sklonenú smerom ku slnečnému svitu.

Koľko energie môže moja strecha vyrobiť?

Najlepšie je navrhnúť aktívnu plochu Vašej strechy podľa Vašej súčasnej alebo predpokladanej spotreby elektrickej energie. Uvažujte s tým, že na každý 1 kW potrebujete aktívnu plochu s veľkosťou približne 13-15m2.

Za ako dlho sa vynaložená investícia vráti?

Výroba energia z Vašej solárnej strechy Linab SolarRoof je ovplyvnená miestom, na ktorom sa nachádza Váš dom, sklonom strechy, polohou slnka a podielom aktívnej plochy strechy. Tieto faktory spoločne s cenou elektriny od Vášho súčasného poskytovateľa a výškou dotácie majú priamy vplyv na dobu návratnosti investície. Ak požiadate o vypracovanie cenovej ponuky na solárnu strechu Lindab SolarRoof, dostanete súčasne s cenovou ponukou aj odhad množstva vyrobenej elektrickej energie.

Ako sa vyrobená elektrina prenáša?

Všetky spoje sú urobené pomocou rýchlo spojok MC4, ktoré sa používajú pre prepojenie solárnych panelov s optimalizérmi a následne s fotovoltaickým striedačom. Striedač je ďalej prepojený s hlavným elektro rozvádzačom vo Vašom dome, takže môžete čistú energiu užívať priamo vo Vašom dome. Je možné tiež pripojiť batériový set, ktorý umožní akumulovať vyrobenú elektrinu zo slnka a spotrebovať ju napríklad v noci, alebo si zaistiť čiastočnú nezávislosť v prípade výpadku distribučnej siete.

Aká je životnosť môjho solárneho systému?

Technická životnosť našich solárnych panelov je cez 30 rokov. Solárne panely môžu samozrejme vyrábať elektrinu aj po uplynutí tejto doby.

Aká je záručná doba?

Plechová strešná krytina má štandardné záruky Lindab, ktoré sú rôzne a závisia od typu povrchovej úpravy. Na solárne panely sa poskytuje záruka 10 rokov na výrobok a 25 rokov na účinnosť panelov a jeho výrobu elektriny (po uplynutí 25 rokov, musí mať panel aspoň 80% pôvodnej účinnosti).

Ako si môžem solárne strechu Lindab SolarRoof zakúpiť?

Neváhajte nás kontaktovať pomocou kontaktného formuláru na tejto stránke, kde sú k dispozícii pokyny pre rýchly a efektívny nákup solárnej strechy. Radi Vám poskytneme pomoc a potrebné informácie a nákup Vašej solárnej strechy SolarRoof. Prípadne nás kontaktujte na emailovej adrese informacie@lindab.com

Čo tvorí riešenie
Lindab SolarRoof?