Lindab logo
Bezplatná infolinka
053 39 13 000
Email
informacie@lindab.com
Fakturačná adresa
Lindab a.s.
Jamník 278, 053 22
IČO
36214604
DIČ
2020035061
IČ DPH
SK2020035061

Strecha, ktorá dokáže vyrábať elektrinu.

Strecha, ktorá dokáže vyrábať elektrinu.

Lindab, svetový výrobca a predajca strešných krytín a odkvapových systémov z vysokokvalitnej švédskej ocele, uvádza na slovenský trh strešný systém Lindab SolarRoof, v ktorom sú fotovoltaické panely na výrobu elektrickej energie priamo integrované na strešnú krytinu.

 

Lindab SolarRoof je komplexný balík riešení pre tých, ktorí chcú kvalitnú a esteticky príjemnú strechu, ktorá zároveň dodáva vášmu domu energiu zo slnka. Využitím tohto riešenia ušetríte materiál, čas montáže a v neposlednom rade financie. Riešenie Lindab SolarRoof obsahuje strešnú krytinu s integrovaným fotovoltaickými panelmi vrátane výkonových optimalizérov a fotovoltaického meniča napätia. Okrem toho zákazník získava prístup k mobilnej aplikácii, ktorá umožňuje sledovať výrobu elektriny v reálnom čase.

 

„Fotovoltaické panely v rámci systému Lindab SolarRoof využívajú najmodernejšiu technológiu CIGS (Copper-Indium-Gálium-selenidu). Tá zaisťuje vysokú účinnosť získavania energie z niekoľkých spektier slnečného žiarenia, využíva aj pre oko neviditeľné žiarenie a má toleranciu voči zatieneniu. CIGS panely majú v zamračenom a daždivom počasí až o 20% vyšší výkon v porovnaní s panelmi kremíkovými. V priebehu dňa tak pracujú dlhší čas, a to aj v zhoršených svetelných alebo náročnejších klimatických podmienkach, a sú preto vhodné k celoročnému využívaniu. Elegantný čierny vzhľad ich priamo predurčuje pre domy s vysokými architektonickými nárokmi. Strecha Lindab SolarRoof má širokú škálu využitia: hodí sa pre budovy v pamiatkovo chránených oblastiach, novostavby i rekonštrukcie. Najlepšie sa hodí pre šikmé strechy s dĺžkou krokvy minimálne 3,3 m. Najvhodnejšie pre inštaláciu panelov sú plochy naklonené na juh, ale aj tie so sklonom na východ a západ fungujú veľmi dobre.

 

Fotovoltaické panely, integrované do falcovanej strešnej krytiny Lindab Seamline či do krytiny Lindab Click SRP, sú riadené inovatívnym fotovoltaickým meničom. Ten tvorí spolu s výkonovým optimalizérom veľmi flexibilný systém s kontrolou na úrovni jednotlivých panelov. Optimalizér, inštalovaný priamo na streche, zaistí maximálny možný výkon a reguláciu každého jednotlivého panelu. To znamená, že aj keď sú niektoré panely v danom okamihu zakryté alebo v tieni, je funkcia tých zvyšných optimalizovaná na maximum. Vďaka tomu je možné na streche inštalovať súčasne viac panelov, nachádzajúcich sa na rôzne orientovaných strešných plochách, prípadne aj s rôznym sklonom. Optimalizér spolu s meničom majú niekoľko bezpečnostných funkcií: tou najdôležitejšou je, že v prípade potreby fungujú tiež ako bezpečnostný vypínač jednosmerného prúdu dodávaného fotovoltaickými panelmi a zaisťujú tak účinnú protipožiarnu ochranu budovy, kde sú inštalované.

 

Vďaka tomu, že fotovoltaický panel je integrovaný priamo do strešnej krytiny, je inštalácia Lindab SolarRoof tak jednoduchá, ako by sa jednalo o bežnú ľahkú strešnú krytinu. Okrem samotnej elektroinštalácie, ktorú musí vykonať odborne zdatný elektrikár, nie sú s montážou spojené žiadne ďalšie náklady.

KATALÓG LINDAB SOLARROF

 

Zaujal Vás produkt Lindab SolarRoof? Kliknite na odkaz a zistite, ako aj vy môžete mať ekologicky úspornú strechu: https://www.stresnysystem.sk/mam-zaujem-o-lindab-solar-roof/